Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uprzejmie informujemy, że Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie został zakwalifikowany do udziału w projekcie realizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pn. "Wsparcie szpitali we wdrożeniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki" część Program Akredytacji Szpitali.
Informacja w załączniku.

To trzecia w województwie mazowieckim Jednostka szpitalna tego typu !

W dniu 28 lutego 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Leku Cytostatycznego, będącej w strukturze Apteki Szpitalnej SPDSK w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24. Na powierzchni czterdziestu kilku metrów powstał w pełni funkcjonalny kompleks pomieszczeń o najwyższym standardzie do produkcji dożylnych indywidualnych dawek leków cytostatycznych dla dzieci. Inwestycja ta była możliwa dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Szpitala, Fundacji, Sponsorów, Projektantów, Wykonawców i Pracowników.

Pracownia umożliwia wysoki stopień zabezpieczenia pacjenta oraz personelu medycznego przed intoksykacją lekami cytostatycznymi, uzyskanie wysokiej jakości preparatów w dawkach indywidualnych, optymalną gospodarkę lekiem (korzyści ekonomiczne) oraz zwiększoną ochronę środowiska, wynikającą z wprowadzenia i utrzymania wysokiego standardu procedur utylizacji odpadów.

Szczególnie istotnym aspektem związanym z przygotowaniem leku cytostatycznego w nowoczesnej PLC jest wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony wszystkim osobom mającym kontakt z lekiem cytostatycznym.

Pracownia jest wyposażnona w lożę laminarną (klasa czystości A), środki ochrony osobistej oraz nowoczesny sprzęt do pracy bezigłowej. Są to kluczowe elementy minimalizujące ryzyko kontaktu z lekiem pracownika PLC. System do pracy bezigłowej, jest kompatybilny ze sprzętem używanym przez lekarzy i pielęgniarki na oddziałach onkologicznych, co zapewnia również tym pracownikom wysokiej jakości ochronę.

 


 

Gotowanie z gwiazdami II :)

8 września 2012 roku w warszawskim Mamaison Hotel „Le Regina” już po raz drugi odbyło się wyjątkowe spotkanie organizowane przez Fundację „Dr Clown” i pracowników hotelu. Trzynastu małych pacjentów, między innymi podopiecznych ze szpitala dziecięcego na ul. Litewskiej zostało zaproszonych na „Warsztaty gotowania z gwiazdami”.

Specjalnymi gośćmi byli znane dzieciom postaci biorące udział w tym wydarzeniu: Pani Grażyna Wolszczak z mężem-Cezarym Harasymowiczem oraz Elżbieta Zającówna. Wszyscy wspólnie, pod opieką szefa Kuchni Hotelu „Le Regina” – Pana Pawła Oszczyka i jrzygotowywali zdrowe, smaczne soki owocowe i warzywne. Nauczyli się też robić hamburgery, desery i lody, a następnie zostali wprowadzeni w tajniki pracy hotelu i jego kuchni. Nad dobrym nastrojem obecnych czuwali animatorzy- terapeuci Fundacji „Dr Clown” w swoich kolorowych strojach i z czerwonymi, magicznymi noskaego pracowników pmi.

Zabawa była wspaniała. Dzieci zachwycone klimatem i luxusem hotelowych wnętrz oraz aromatami w kuchni przez cały czas były zaaferowane i roześmiane. Wraz z ich rodzicami zakończyliśmy nasze magiczne spotkanie przy pięknie zastawionych stołach gdzie jedliśmy przygotowane przez naszych małych gości potrawy i rozmawialiśmy o ich przeżyciach.

 


Wizyta w Wedlu :)

W grudniu firma Wedel zorganizowała dla naszych podopiecznych ze szpitala na ul. Marszałkowskiej 24 wspaniałe warsztaty z rzeźbienia w czekoladzie. Dzieci poznały historię czekolady, a później mogły wejść do sali produkcyjnej, gdzie każde zrobiło własnego clowna.

W zajęciach uczestniczyła również Małgosia Socha, która swojego clowna oddała na aukcję, na rzecz naszej Fundacji. Serdecznie dziękujemy firmie Wedel oraz Maestro Czekolady Januszowi Profusowi.


 


 

W dniu 20 czerwca 2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego, po generalnym remoncie Zakładu Radiologii Pediatrycznej oraz Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego.

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny pozyskał z Unii Europejskiej środki finansowe, które umożliwiły zakupienie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, natomiast koszty remontu i dostosowania pomieszczeń, Szpital pokrył z własnych środków.

Do udziału w uroczystości zostali zaproszeni przedstawiciele
Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, władz oraz grona pedagogicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przyjaciele Szpitala.

 

Otwarcie RTG


 

W dniu 5 października 2010 roku pracownicy firm: NUTRICIA, Polpharma, CEDC, Herbapol, VicarManagement, Spectra Fit oddali w sumie 10,8 litrów krwi dla małych pacjentów naszego Szpitala :)

Serdecznie dziękujemy!

 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

 

 


 

Szpital przyjaźniejszy dzieciom. Powstał nowy, bajkowy kącik !
 
Szarobura świetlica oddziału nefrologii w szpitalu dziecięcym przy ul. Marszałkowskiej zamieniła się w przytulne i kolorowe miejsce zabaw.
więcej...

 


Gotowanie z gwiazdami :)12 czerwca 2010 roku w warszawskim Hotelu „Le Regina” odbyły się wyjątkowe warsztaty organizowane przez Fundację „Dr Clown”. Mali pacjenci ze szpitala dziecięcego na ul. Litewskiej zostali zaproszeni przez pracowników hotelu oraz firmy ORCO Sp z o.o. na „Gotowanie z gwiazdami”.

Specjalnymi gośćmi były tez biorące udział w tym wydarzeniu gwiazdy:  Panie: Patricia Kazadi, Anna Korcz, Dawid Wolański, Paulina Smaszcz, Hanna Śleszyńska oraz panowie: Michał Piróg i Robert Rozmus.

Wszyscy wspólnie, pod opieką szefa Kuchni Hotelu „Le Regina” – Pawła Oszczyka i jego pracowników przygotowywali zdrowy, smaczny lunch, a następnie – wprowadzeni w tajniki savoir vivre i nakrywania do stołu – wspólnie biesiadowali na hotelowym patio.
Goście przygotowali m.in. sushi, zupę z cukinii z tymiankiem i mascarpone, zaś na deser bavaroise z marakui.

Fundacja „Dr Clown” przygotowała w/w imprezę w ramach wolontariatu pracowniczego dla Pracowników Hotelu „Le Regina” i ORCO sp. z o.o.  Wzięło w niej udział 15 pacjentów szpitala. Nad dobrym nastrojem gości czuwali terapeuci Fundacji „Dr Clown” w swoich kolorowych strojach.

 


 


 

Bajkowy Kącik już gotowy!


Wystarczyło kilka sierpniowych dni, aby smutna świetlica na Oddziale Laryngologii naszego szpitala zamieniła się w przytulne i kolorowe miejsce, w którym dzieci mogą miło spędzić czas.

Było to możliwe dzięki Wolontariuszom Fundacji Orange (Pracownikom Telekomunikacji Polskiej i Orange), grupie wspaniałych, dobrze zorganizowanych ludzi, którzy wspólnie, w swoim wolnym czasie odremontowali świetlicę zamieniając ją w prawdzie Bajkowy Kącik dla dzieci. Dodatkowo, pracownicy Telekomunikacji Polskiej zrobili dzieciom fantastyczny prezent: przekazali mnóstwo pluszowych maskotek, gier, zabawek, książeczek i kolorowanek.

Serdeczne podziękowania składamy również Firmom, które zgodziły się przekazać swoje artykuły, aby Bajkowy Kącik w naszym szpitalu w pełni służył dzieciom:

FURINI Polska Grupa Meblowa przekazała komplet bajecznie kolorowych puf,
Firma Meblik S.C. zadeklarowała dostarczenie wysokiej jakości mebelków dziecięcych (stoliki, skrzynię, regały, krzesełka),Sklep Leroy Merlin (Arkadia, Al. Jana Pawła II 82) - przekazał materiały malarskie i wykończeniowe,
Mattel® darowała zabawki edukacyjne,LEGO Polska Sp. z o.o. przekazała stolik i klocki,
Dodatkowo Fundacja Przyjaciół Szpitala na Litweskiej uzupełni wyposażenie Bajkowego Kącika o telewizor LCD oraz odtwarzacz DVD.

Już wkrótce planowane jest otwarcie Bajkowego Kącika, które obiecała dodatkowo uświetnić słodką niespodzianką firma Grycan lody od pokoleń.- datę podamy na naszej stronie.

Dziękujemy!Bajkowe Kąciki tworzone przez Wolontariuszy Fundacji Orange powstają również w innych miastach Polski (w Lublinie, Poznaniu, Łodzi i in.) z udziałem różnych Firm Partnerskich Projektu.

racownia umożliwia wysoki stopień zabezpieczenia pacjenta oraz personelu medycznego przed intoksykacją lekami cytostatycznymi, uzyskanie wysokiej jakości preparatów w dawkach indywidualnych, optymalną gospodarkę lekiem (korzyści ekonomiczne) oraz zwiększoną ochronę środowiska, wynikającą z wprowadzenia i utrzymania wysokiego standardu procedur utylizacji odpadów.